NOČNÍ BAJKOVÁNÍ

V pátek kolem čtvrté hodiny jsme se sešli u rozhledny. Kvůli budování nového pumptracku na hřišti jsme museli ze dne na den změnit místo konání. Naštěstí ale nebyly velké zmatky, a sešlo se nakonec 17 závodníků. V podstatě jsme nechtěli dělat žádnou velkou akci – chtěli jsme jen udělat radost dětem i nám :-)) Za pomoci hasičského auta s centrálou místních dobrovolných hasičů, jsme osvítili téměř celou rozhlednu, kde také bylo zázemí našeho „závodu“. Teplý čajík, buchty i nějaký ten mls byl připraven. Zasloužený špekáček však čekal až na „finišery“ první jízdy.

Na start se postavily nejrůznější věkové kategorie.

Prťata:
1. Monička Procházková
2. Terezka Procházková
3. Maxík Kromka

5-7 let:
1. Lukáš Tesař
2. Vítek Petráš
3. Jáchym Hudec
4. Isabelka Kromková

8-12let:
1. Viktorka Kromková
2. Matěj Špičák
3. Kryštof Kloupar
4. Marie Procházková

18+ ELITE:-))
1. Karel Kloupar
2. Vít Petráš
3. Ondřej Habáň
4. Jaroslav Knotek
5. Michal Janováč
6. Špičák Jaroslav

(Důkazní materiál o výsledcích u nejvyšší rozhodčí:).

I když byl okruh poměrně krátký, našlo se na něm spoustu zapeklitých situací, například koleje ve sjezdu, nebo i ostrá zatáčka s kamínky. Přesto, že měly děti lehké potíže, popraly se s okruhy parádně. Rozdíly zejména v kategoriích 5-7 let a 18+ byly velmi malé – byli jsme napnutí jak kšandy prostě :-))

Děti poctivě nanosily dřevo na táborák, a po první jízdě za světla jsme tak mohli rozdělat oheň. Přišel vhod nejen kvůli špekáčkům, ale přece jen se začalo ochlazovat.

Naším cílem bylo obdarovat všechny děti stejně, bez ohledu na to, jestli byl Pepa první nebo poslední 🙂

Příští rok to zase o něco zdokonalíme. Zachováme jednu jízdu za světla, druhou za tmy. Posuneme ale čas startu, možná i termín konání kvůli lehce chladnějšímu počasí. Přemýšleli jsme ale i o variantě dělat noční bajkování dvakrát, třikrát do roka (jaro, léto, podzim).. Budeme rádi i za zpětnou vazbu od Vás. Jen bychom chtěli zachovat myšlenku toho, že se nechceme předhánět v tom, kolik bude mít naše akce účastníků, jaké budou poháry apod. Bylo by to především pro určitou pospolitost, radost..v hlavě máme to, že by nezávodily jen děti, ale i rodiče – aby byl závod vhodný pro všechny „závodníky“ a všechna kola! Pokud by klapl návrh udělat závody tři, tak by na konci této série bylo „slavnostní vyhlášení“ i s nějakým zajímavým oceněním. Tím směřujeme k vizi, a to jest udělat sérii závodů – kolo, běh + vložené prvky i z jiných sportů (střelba, orientace..). Seriál by tak byl od cca říjen-listopad až do konce května. Jednalo by se však maximálně o 7 závodů (do kterého by byl zařazen i Salašský Drtikol). Rozumně rozvržených do těchto měsíců. Samozřejmě, že by nebylo vše dokonalé od začátku, a nultý ročník celého seriálu by ukázal nedostatky, ale byl by určitě doplněn i o zajímavé postřehy od Vás. V neposlední řadě se nám nepodařilo již na dvou schůzích vymyslet název – očekáváme od Vás pomoc :-))

Budeme tedy rádi za jakýkoliv názor. Neváhejte napsat. Díky!

Za CK Salaš Alouš:-)
P.S.: Mrkněte na videa, některá stojí za to:-))

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.