Staňa a jeho Drásal

Dnes OBROVSKÁ výzva na OBR Drásalovi v Holešově.

Je sobota ráno 5,30hod a stojíme v Holešově na náměstí, a čekáme na povel ke startu. Nervozita obrovská, stejně jako kilometry a výškové metry před náma, 178km/5432m výškových na nás čeká!
V týdnu před závodem samozdřejmě dobrý pitný režim, magnesium na křeče a VO2+Salt. Ráno před startem taky, +banán, tyčinku, rozjet se a na náměstí stoupnout si do koridoru. Kapsy plné gelů a tyčinek a jiných hovadinek radši víc , něž aby něco chybělo. Od začátku sezony už mám vše naučené, takže je to vlastně rutina, víc kdy vzít a jak, ale rád se ještě příučím, bo žádný učený z nebe nespadl! To co bylo vyzkoušené na Mamutovi aplikuju tady a vyplácí se to. Po startu se pole samozřejmě nadělí hned při výjezdu z Žop na Rusavu, a dál se to trhá na Grapech. Tam mě dojíždí kluci Slavíkovi na tandemu, tak s nima jedu. Nahoře ale zastavují, tak pokračuju dál sám s tím že mě stejně dojedou. Nedojeli, měli technické problémy které je zdržely víc než si mysleli sami, jak sa říká ,,na posraného aj hajzl spadne „!
Popisovat celého Obra je asi na moc dlouho, i když o něm letos moc rád mluvím 😁😊👍. Takže start brzo ráno z náměstí v Holešově, a jede se na Žopy a už lesem na Rusavu, Grapy, Hostýn atd. Za Hostýnem už se to značně začalo dělit, ale nikam sem nespěchal, dobře vím jak ten můj spěch dopadá! Šela ještě v živé paměti. Při sjezdu do Rajnochovic už jedu sám a sám. Do kopca rozumně, z kopca to peru jak 🐷, co mě strach a brzdy dovolí 😝. Co sem si myslel ,že se s někým svezu, a dám řeč ať to líp uteče , se nekoná. Dojíždím nějakou partičku na občerstvovačce za Jarcovou, ale než si stačím něco vzít už mě poodjeli a jsou v trapu, a sám proti větru nic nestáhnu. Takže zase sám. Na Pražských pasekách dojíždím jedno z odpadlíků, asi si toho naložil moc. A tak jedu jak mě to jde, a co ještě ve mě zbývá. Troják trochu pojest namazat řetěz ( dávám si na ty lumpy pozor, aby nemazali aj kotouče jak vloni). Je krásný den tak si to tak nějak užívám, i když pořád sám 😭. Ještě jedno kolečko a zpět na Troják, a pak už na druhou stranu. Sem se těšil na trejl do Semetína. Opravdu sem si to užil na Oizekovi 👍😉. Tam sem nějaký kilometr jel s jedním borcem, tak šlo o něco líp, ale pak mě poslal do … 😁 Holešova ať jedu sám. Pak už Dršťková, Vlčková, Lukov, a je to tu😝😲😂, vydupat to nahoru, napojit se na ranní trasu že Žop do Rusavy, ale ještě sebrat posledních pár sil a zkusit vyšlápnout z Hadovny ten krpál nahoru na Hrubou Malikovu pak si jen užívat dlouhý sjezd do Žop. Tady ještě hodně oči na šťopky ať se tu nerozstřelím. Ještě jeden brdeček a už se válí po panelce ku Holešovu.
Krásná trasa v Hostýnských vrších nahoru a dolů, dvakrát přes Keltčský Javorník, Pržské paseky, Troják taktéž dvakrát, a pak na druhou stranu na Semetín, Lukov, Držkovou přes Hadovnu na Žopy, a pak hurá do zámeckého parku v Holešově, kde na nás čekal už cíl.
Trasa byla krásná, leč samý bordel od lesáků, a ty holé kopce plné jenom pařezů a obrovské hromady kmenů stromů 😢.
Co jsme se mohli jiné roky schovat do stínu lesa, letos už nebylo kam! Člověk musel moc dávat pozor aby do něčeho nevyletěl. Buď jámy od strojů co vyvážely stromy, nebo polámané haluzí! A nebo pro změnu stromy přes cestu 😝 kde to člověk čekal nejmíň!

Jelo se mi velice pěkně, nenechal sem se urvat hned ze začátku, a jel sem si svoje jak sem si stanovil. Hlavně hlídat tepy , a jídlo s pitím 👍.

Dopadlo to nad očekávání. Chtěl sem si zlepšit čas pod 10hod , což se mi teda nepodařilo, ale neva. Dojel sem v čase 10:07:31, na krásném 27 místě, a v kategorii sem dosáhl na 2 příčku 😊👍!!!
Takže po 178km a 5432metrech převýšení OBROVSKÁ spokojenost!

Diky Staňo!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.