Nivnická 50 2019

Přinášíme žhavou reportáž přímo z kuchyňky našeho Standy!

Je sobota 19.5. 2019 , a vyrážím směr Nivnice. Letos závod Nivnická 50 nemá zázemí na koupališti Riviéra, ale nově na sportovním areálu. Za mě bych řekl , že lepší volba👍. Trochu bloudím než to najdu, ale aspoň možu poznat krásy Nivnice. Pak mě dobrá duše navede správným směrem. Su tu a parkruju u samého, a začíná se to tu pěkně sjíždět. V pátek odpoledne mi volal Peťa Pančocha , prej esli jedu? Já, ,, že jo“! On, ,,že na to se.. , že je v lese humus, a sjezd do Korytné je jedno kluziště“ ! No co už fčíl 😁. Říkám si že do zítra bude líp.
Vytahuju kolo, registrace, číslo a čip na kolo, a jdu se projet. Polňačka suchá, nahoře na lůce taky sucho, tak si říkám dobrý.
Letos Fera Trtek udělal jeden okruh na 27km , a dlouhá to pojede samozřejmě 2x. No dobrá, aspoň druhé kolo budu vědět do čeho lezu😊.
Stojíme na startu, a výstřel z děla nás posílá na trať. Zase všecí blázní, ale dá se to pochopit, jedeme zároveň s krátkou. Tak se snažím se nenechat vyblaznit, a dneska si to aspoň trochu užít. Zase se jedou bomby, ale držím se , zatím všude docela sucho, což mě teda překvapuje. Polňačky, a louky sucho, občas nějaká kaluž. Ale jede se pořád vzhůru, a vzhůru. Říkám si, že by se mohlo jet aj z kopca. No co se sjede, tak se zase dvojnásobek stoupá. Nemohl jsem si v hlavě poskládát tuto trať, ale teď už se mi to pomalu vybavuje. Je to taky jedna z nejtěžších tratí na 50tku nějakých 1300 metrů nastoupaných. Aspoň teda pro mě. Skoro žádné silnice, pořád po lese, nebo po poli kde fouká. A dneska teda fůkalo! Snažím se pořád držet s nějakýma klukama, abych to nemusel tahat sám. Až pak jak se vyjede na louku Kopaniska (asi) , a pak k rozhledně Obecnice. To fouká do zad, tak se dá trochu prišlápnout. Ale pak to začalo 😂, sjezd důle do Korytné. Jak říkal Peťa, tak sa aj stalo. Kolo si dělá samo co chce , a bylo zcela jedno jestli mám řidítka doprava či doleva😂. Aspoň že ta cesta nás trochu podržela. Hned vpravo , hned vlevo, hubu plnů blata, a naháněli jsme se tam jak kočka s myší. Sranda jak sviňa. Hned sem si vzpomněl na písničku , tancuj, tancuj , vykrůcaj 😂. Bo to tak z toho vrchu, než člověk do teho marastu vletěl vypadalo. Až sem to sjel důle ruky mě bolely , že sem si je necítil. Pak už zase z Korytné stoupák v lese, a dlouhý sjezd do Nivnice. Tam jsme neodbočili v pravo ke koupališti, ale jeli rovno do dědiny, kolem potoka, přes železnou lávku docela úzkou na ten kalup co jsme měli teda nic moc. Hleděl sem abych se na ni vlezl a neukončil v potoku. Pak chodníčkem kolem potoka, po druhém břehu , a na cestu a k hřišti. Kdo jel krátkou, měl vyhráno, kdo dlouhou, dal si to všechno ještě jednou.
Trasa vlastně byla stejná jako předešlé ročníky, jenom s tím, že při výjezdu ke Křížku jsme nejeli přes silnici na červenou turistickou značku, ale ještě na louce se odbočilo do prava na cestu po které jsme se pak vraceli z druhé strany a absolvování výjezdu na Lopeník.
Závod se zdařil, dojel sem bez újmy na zdraví a materiálu. Při sjezdu do Korytné se nám s kolegou , podařilo dojet Miru Peňáčka, který byl z toho docela nervózní. Potřeboval sem si odfrknout, tak sem se táhl za nima, s tím že když bude místo zkusím zaútočit. Nakonec sem to nechal až na dojest , ale krátká rovinka a tuhé nohy už to nedovolily.

Čas – 2:51:29
Celkem – 25
Kategorie – 2
Spokojenost, nohy už se začínají vzpamatovávat, pěkné počasí, pěkný závod.

A další závod máme 25.5.2019
Mamut Tour v Přerově na 220km👍, kterého by se měla s největší pravděpodobností zúčastnit i Alenka, Ondra, Víťa a Karel.

Staňo, děkujeme za krásné zážitky a fota. Jsme na Tebe pyšní! 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.