Král Zahorja 2019

Ze závodů Vám přináší report Standa!

Píše se 11.5. 2019, a pokračuje další díl závodů MTB Karpaty Tour. Tentokráte ve Skalici, Král Zahoria MTB.
Peťa Hertl pro letošek předělal trať na jeden zaváděcí a jeden, nebo dva hlavní okruhy teda 50 nebo 20 km, asi kvůli pořadatelské činnosti a povolením. Trať je inovovaná z části po lesních asfaltkách, cestách a pak využívá traily ve Zlatnické dolině, které jsou opravdu výživné 😁.
Takže, jsem tu opět sám, zbytek naší grupy se nedostavil. Beru 50km , tedy 1+2 okruhy.
Dneska už se ukazuje trošku slušné počasí, a déšť je slibován až na odpolední hodiny, tak uvidíme.
Dneska je teplo, tak beru krátké/krátké, konečně zase po dlouhé době. Už mě to nebaví se navlékat do těch hader a jezdit v takové zimě. Rozhlížím se kdo tu je , a aspoň pár známých tváří tu je, takže nebudu tu zcela sám a budu mít s kým dát řeč 😊. Jdu se rozjet , v rámci zahřívání si projíždím trail nad koupalištěm, abych si to prohlídl a věděl do čeho asi jdu. Je to víc vyčištěné a kde to jde i širší. Místy je to vysypané kamennou drtí a nahoře je to ještě o kus prodloužené. Jáma do potoka se nejede (škoda) , jede se o kus dál a přejíždí se potok po betonové hrázce o šíři asi 40cm! To bude divočina v tem kalupu.
Na start dlouhé 50 se postavilo něco přes 100 závodníků, na krátké je jich taky tak a pár borců na fatbikách!!! Což teda obdivuju, že do toho s tímto šly. Stojíme na startu, a čekáme kdy se to pohne vpřed. Peťa furt vykládá a pak ještě paní starostka Skalice a pořád nic. Máme 8minut zpoždění každý natěšený a plný adrenalinu, a čekáme až se to vypustití. Peťa stojí s tereňákem jako zaváděcím autem před náma, a když už si myslíme, že vše jede, tak se nejede, a málem jsme ho převálcovali 😁. Už je konečně odstartováno a jede se , všecí blázni jak kdyby byl za zatáčkou cíl. Jeden mladý mě tam nabere , a padám ale ještě to ustojím , tak ho sprdnu hned zkraje. Pak už je klid. Jede se po asfatce dozadu směrem na Mlýnky, a taky se pak tam odbočí. Kolem hráze přehrady , a zpátky k Zlatnické , ale pak přejezdem silnic a hurá na polní cestu nahoru po loukách až na původní trasu která nás opět svede ke Zlatnické. Tam před záchytnýma nadržema už odbočujeme doleva na traily. Teď už je to trochu natáhlé, takže je to v klidu. Projedeme traily , sešup ke koupališti a proti proudu potoka kus zpět nahoru , přes potok po hrázce, přes silnic zas do lesa zpět na asfaltku a zase směrem na Mlýnky. Tam už neodbočujeme , ale jedeme rovně dál po asfaltce směr Kamenná bouda, pak doleva hore kopcom po staré trase na Kovalovské lůky. Ve sjezdu k lovecké chatě Križnica je prudká točka na pravů ruku kterou přejiždíme , tak se musíme vracet. Jede se stojka na Čupy a pak sjezd k Lovecké chatě, výjezd zpět ke Kamenné Boudě a do leva na dlouhý sjezd na druhou část trailů ve Zlatnické. A toto ještě jednou.
Nohy jsou ještě rozsekané ze Šely, takže nic moc, ale držím se zuby nehty. Míra , můj protivnik v kategorii se mi kdesi ve sjezdu do Zlatnické ke koupališti ztrácí z dohledu. Až pak se dovídám, že blbě odbočil dole přímo do cíle, a ne že má jet do prava na hlavní okruh. Ale vrátil nám to nahoře na Kovalských lůkách kdy jsme přejeli odbočku na Čupy. Traily nad koupalištěm byly v pohodě, ale zato na druhé straně to bylo jak po másle 😂. Blátíčko , listí, skvělá kombinace! Párkrát jsem skončil v lese, ale naštěstí bez újmy na materiálu, či zdraví. Člověk musel mít oči na šťopkách aby něco nepřehlédl a nevyvedl něco čeho by se potom litovalo. Bylo to dost o hubu. V trailech vlevo od koupaliště bylo taky pár krizovek, což jsem se v druhém kole už musel krotit abych někde nelehl.
Byl to dost záživný závod, zase full gas od začátku až do konce plný krásných trailů, dlouhých výjezdů, a super sjezdů👍.
Dnes to bylo něco přes 52 kilometrů , převýšení přes 1500 metrů , a podle času je vidět, že to nebyl jednoduchý závod.
čas 2:45:35
Celkem za 29
Kategorie za 3
Takže bedna a spokojenost.


Moc děkujeme za reprezentaci i report! Super výsledek! A sorry jako, ale nikdo další už dojet nemohl 😀
Jak už jsme psali, report ze silnice z Ostravy nebude, naši kopretinku z týmu potkal bezohledňák v autě – ale NIC vážného se nestalo, naražený loket a bolavé koleno se dalo rychlo do pořádku. Stále ALE opakujeme, dávejte na sebe prosím pozor, i když máte přednost či nevidíte žádné nebezpečí – potencionální je vždy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.