Author Šela Marathon 2019

Staňa Vám přináší krásný osobitý report ze Šely.

Tak máme za sebou další závod. Jedná se o jarní klasiku, a to Author Šela Marathon!!!
Připravoval sem se, trénoval, závodil, ale stejně to nestačilo 😢!
Je sobota 4.5.2019, Týn nad Bečvou, 6°C! Ale, naštěstí se počasí umoudřilo, ráno přijíždím v 7hod na prezentaci do Týnu, mraky jsou roztrhané, vylézá sluníčko, což by mohlo znamenat pěkné počasí. A taky že jo, podařilo se.
Ale nebudu předbíhat. Posnídat, kafíčko, taška s věcmi do auta, a hurá směr Týn nad Bečvou. Ráno přijíždím, teploměr nemilosrdně ukazuje stále 6°C. Docela kosa! Tak co na sebe😲? Aby toho nebylo moc, nebo aby nebyla zase zima?! Dal sem krátké-kratké, teplé tričko a návleky na ruce. Trochu se rozjet, a honem vzít místo v koridoru. Zima ale je! Takže co jsem se trochu rozjel a zahřál, tak zase chladnu na startu.
Je odstartováno a jde se do toho hodně zostra. Zatím se cítím fajn a jedu co to dá, tak jak na 50kách 😂. Říkám si na hrad a pak zvolním. Hradem proletíme hodně rychle, je to asi o 15 minut rychleji než sem byl zvyklý. Ale zatím to je pořád v pohodě. Nohy bolely a byly tuhé, ale říkal sem si, že se to ještě rozjede. No bohužel 😢! Bylo to horší a horší. Nevím kde jsem udělal zase chybu😢. Ve Zbrašově už mě tahají nohy, tak se zastavují na občerstvovačce něco pojest, a doplnit pití. Po průjezdu Rybařema už nohy sekají jak hrom, a vidím že to nebude dobré. Ještě se to snažím rozhýbat, a až ve Slavíči si beru magnesium nějaký gel, a 1/2 tyčinky. Snažím se držet tempo a uviset holčině co jede na druhém místě a ostatním, ale moc se to nedaří. Nohy jsou horší a horší. Mám za sebou 65km a ještě nějakých 40 mě čeká😁! Jak toto teda dojedu😲?! Zkouším měnit tempo aby si nohy odpočaly, a ještě těch 40 km dojely. Uhřínov, zase trochu odpočinek, doplnit tekutiny něco málo pojest, a zase mažu dál( že prej mažu 😂😂😂) Dávám další gel teď rychle cukry, sjíždím k Peklu. To bude peklo! Ženou nás jinam😲, sem v matu, a je to ještě horší cesta než Peklem!!! Ke konci je stojka jak 🐷 , říkám si slezu a projdu se, (moje druhé já mi říká – ať tě to ani nenapadne, co si takový srab???) Říkám si slezu(druhý hlas ani náhodou!!! Šlap a neremcej!). Poslední občerstvovačka Skrabačka, už to trochu zase jede, ale jenom trochu. Míjím kluky co spravují defekt, a jak tak jedu v agónii, tak se aj zapomenu zeptat, jestli něco nepotřebují! To su ale osel! (v cíli se dovídám, že nic stejně nepotřebovali) Tak su rád, že nejsu za fenu. Sjíždím do Loučky, a jak sem si říkal, v klidu dojet do Lipníku. Po cestě dávám Turbo a magnesium. Dobře vím, že mě dycky u Bečvy chytají křeče. Tak dopředu nějaká prevence. Ať možu ten kopčár k Helfštýnu jenom vyletět 😊. Stejně to prd pomohlo😁😂! Podjíždím most , přejíždím na druhou stranu Bečvy, a hurá na Helfštýn. Rozjíždím se a tak jak každý rok, křeče! Ale fakt brutál!!! Snažím se to rozjet, rozmasírovat. Jedna noha povolí, začne škubat zase druhá 😁 a pak křeče! Nemožu ani šlapat, nedá se s tím ani hnout. Pomáhá až se v Týnu otáčím do kopce, a zařazuju těžký převod a snažím se to drtit opravdu na těžko ve stoje. Křeče povolují, no chvála pánu Bohu. Už se jede! Nakonec vyšlápnu aj poslední prudkou stojku před loukou. Teď už se mícháme s dojezdem krátké tratě, jenom si kontroluju stav za sebou, a je to už v pohodě, žádný z dlouhé, jenom pouštím rychlé kluky z krátké 😊👍. Ještě objet 🏰 , pomotat se po louce a mám to za sebou 😊😉.
Prvně jsem hodně na sebe nas…ý a zlý, netušil jsem kde jsem udělal a jakou chybu – proč to tak dopadlo. Teď už s odstupem jsem spokojený. Celkem rychlý závod, ještě tak rychle jsem to nejel.
Čas 5:09:37
Celkově 104
Kategorie 5

Takže to byl Šela Marathon 101!

Děkujeme za detailní report a super výkon! Na dlouhé trase se Staňou bojoval ještě Vít Petráš a Jan Peza, kteří se vydali na romantickou vyjížďku ve dvojku – tož bylo z toho páté místo. Kluci šikovní!

DÍKY!

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.