Olšovské okruhy 2019

Po sobotním výběhu, a řádné kulturní vložce (z níž jedna nejmenovaná závodnice unikla doslova „po anglicku“), se na startovní čáru v Olšovci staví s úsměvem právě Alenka. Dnes je konkurence v ženách silná, a to se jí, dle výrazu, líbí. Ani dnes sluníčko zrovna nehřálo. Postupně začínalo být větší chladno, zvedal se vítr a začínalo lehounce prskat. Počasí ale bylo pořád ukázněné, o čemž se moc nedá mluvit při závodě mužů – tam už pršelo o něco více.

11:10 na start vyrážely kategorie MUŽI D,E společně s ženami, kadetkami a juniorkami. Alča si ponechává návleky pro případ nouze – ty ale v třetím kole, po pokusu dojet první skupinu, kterou si vlastní nepozorností nechala ujet, zahazuje do trávy. Věrní fanoušci hned sbírají svou trofej. Za kopcem si Alča počkala na druhou skupinu, kde sice byly ženy, ale i početné mužské zastoupení – tudíž si pomýšlela na dojetí skupiny za pomoci těchto borců. Pánové nechali dámy ale pěkně bojovat. Na špici se Aluš střídala s Denčou Bartošovou, a občas vycenila zuby Denčina kolegyně z týmu, Marcela Cieslerová. Ostatní děvčata odmítala střídat, ale holky se nechtěly „čuchtat“ – bylo vidět, že chtějí mít aspoň kvalitní trénink, a tak si udělaly hezký den. Několik nástupů skoro vždy pokryli muži, kteří dovezli i zbylé ženy, o úniku tedy nemohla být moc řeč..

V podstatě stejný scénář se odehrával až do posledního kola, kdy na jeho konci se začínaly zvedat ženy ze zadních pozic. Bylo vidět, že Denča nechává prostor pro svou týmovou kolegyni Marcelu, aby si vychutnala dojezd. V podstatě už o nic nešlo. Nicméně, Marcelu přejížděla žena zezadu, jenž se v tu chvíli pokusila zachytit Alenka, které se nelíbilo její počínání, začala ale pozdě. Vavřínové pořadí už si ale rozhodily skvělé první tři ženy.

Alča se řehní skoro vždy, protože na kyselé ksichty prej nemá vůbec čas, takže jsme se museli zeptat na pocity dojmy – „..super, bavilo mě to, mám z toho dobrý pocit – ale dělám pořád tolik chyb, třeba zahazuju návleky na neznámém místě, teď mi je někdo čórl, a tu je kosa z nosa..“ Návleky se našly, věrní fanoušci je chtěli uchránit před deštěm a případnou újmou – děkujeme za závod i vynaložené síly!

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.