Morkovské bajk 2019

Rána jsou ještě chladná, a ani dnešní nebylo výjimkou. Teploměr ukazuje nemilosrdný stupeň, a nechce se věřit, že má být dnes nejteplejší den.
Alenka se brzo ráno vydává na kole směr Bíteš, kde se konal první závod ČP v silniční cyklistice ŠKODA CUP 2019, a který chtěla vidět – tím pádem nám něžná síla na startu odpadá.

My ale ještě spokojeně ležíme v peřinách, a debatujeme s nohama o dnešních výkonech.
Morkovské bajk startoval nově ve 13:00 hodin, a proto jsme měli dostatek času na přípravu. Po desáté hodině se Ondra s Robčou vydávají přímo do Morkovic na kole. Při ideálním počasí na cyklistiku uteklo 25km jako voda. K našim dvěma členům se v místě závodu připojuje Staňa Mančík, ale i Jarda Špičák s Maťou Špičákem, kteří volí krátkou trať o délce 27km. Předpověď opravdu nelhala, a my přecházíme z návleků na krátký krátký. Taktiku jsme po cestě neprobrali, takže žádnou nemáme, a je tu start.

Na předních příčkách nám zcela jistě ujíždějí borci jako Pavel Boudný či Marek Rauchfuss. Zaváděcí kolo je poměrně dost rychlé, a přes prašná oblaka občas nešlo skoro vidět. Jarda s Maťou se zařazují do zadních pozic a Maťa šetří síly, protože ví, že dnes to bude dřina. Staňa nasazuje ostré tempo a jde vidět, že v zimě opravdu nezahálel. Ondra se snaží držet, ale jeho příprava byla slabší, a proto zvolňuje, čehož využívá Robča, naše „běhna“ 🙂 U občerstvovací stanice Robert galantně míjí Ondru a v nejbližším kopci mu ujíždí. Robert měl nejspíše i motivaci v podobě rodiny, která na něj čekala v cíli. Ten ale nebyl ještě ani zdaleka. Čekalo nás další celé kolo. Do letošní trati přibyla nová překážka v podobě jámy, která byla pro průjezdu prvního kola závodníků už pěkně „rozhňahňaná“, a začalo to klouzat. Naštěstí nás nepotkal žádný karambol.

Cílovou čáru nejdříve spatřil Staňa Mančík, o pár minut později jej následoval Robert Toček s Ondrou Habáňem. Staňa si odnáší 4.místo s časem 2:00:07, Robert 34.místo s časem 2:11:32 a Ondra 49.místo s časem 2:15:26. Na 27km trati dojíždí Matěj Špičák na 18. místě s časem 2:42:46 se svým taťkou Jardou na 68.místě v čase 2:42:53. Syn porazil otce 🙂 Děkujeme za krev i pot!

Ze závodního dne si ale umíme udělat zároveň i den velice příjemný, a tak jsme v cíli poseděli a poděkovali věrným fanouškům za podporu. Poté jsme také zpytovali svědomí, slibovali půst od čokolád i piva. Všechno bylo strááášně super do doby, kdy Robča prohlásil: „Tak dopiju a jedeme..autem, ale pro Ondru už místo není“.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.