Trofeo Cinelli – VC Hlohovce 2019

Vážení přátelé bikeři, bikerky, cyklisti i turisti – přejeme Vám v úvodu krásnou sezónu, plnou zážitků, dny plné sluníčka a pohody!

Jedním takovým dnem, plným slunce, byl pro Alenku 30. březen – první závod pro člena našeho týmu. Alča svou účast moc nepromýšlela, ale spíše to vypadalo, že nebude divočit s “tů rémečků”, kterou si přivezla z Chorvatska.(Ta holka ještě teď chrble..)
„Uvidíme, podle toho jak se vyspím…“
Vyspala se asi poměrně dobře, děvčica.

Po šesté hodině ranní odjíždí směr Lednice. Starty byly naplánovány postupně, dle kategorií, ta ženská startovala v 10:04 s délkou trasy 40km. Hlohovec byl pro Alču neprozkoumané okolí, a tak se okolo deváté vydává na projížďku trasy. Začíná být jasné, že za jediným prudkým stoupáním na trase, nikomu do zad foukat nebude.

Před desátou hodinou se na čáru staví první ženy, a s nimi společně muži nad 59 let. Na startu vidíme i usměvavého Láďu Pelce, hvězdu cyklistiky. Úsměv tam, úsměv sem a 10:04 startuje tato kategorie, kdy Alča, opět, nešťastně nemůže zacvaknout pedál – má se ještě co učit 🙂 Nakonec se ale vše podařilo, až na plán držet se mužů. První kolo je tedy na Alči a dvou ženách, které utvořily skupinku a začaly se hezky střídat. Alenka si ale pořád pomýšlela na dohnání první skupiny, kde uvisela jedna žena, a tak nasadila poměrně ostré tempo – to se dvou ostatním ženám nelíbilo, a dávaly to najevo protaženými ksichty i slovy, že je to moc. Nejspíše věděly, že to není reálné, což poté pochopila i naše Ája. Začala tedy střádat síly i plány jak „zdrhnout“. Dle jejich slov, první tři kola sledovala jak holky jedou a kolik sil mají do prvního stoupání – nebylo jich mnoho. A Alenka utřídila myšlenky, chystala nástup ve čtvrtém kole na rovině před cílem, kde holky většinou svěsily. Započala akce A, a ke štěstí našeho týmu, v zádech byl slyšet hukot přijíždějícího peletonu – hlavní mužský závod, kde vidíme známé tváře Jirky Hradila, Jirky Slavíka či Davida Chovance. Alča neváhá, sáčkuje se do zadních pozic a šetří co nejvíce sil pro stoupání. Bohužel za kopečkem, v bočním větru, tuto obrovskou skupinu ztrácí. Je teď jasné, že pojede sama a musí dupat. Ale údajně jí to bavilo z celého závodu nejvíc, objet si na plno celé kolo. Co se nelíbilo, byl dojíždějící peleton juniorů, kteří spurtovali do cíle poměrně „hlava nehlava“. Alča uvolnila prostor, protože podle ní jí až tak o nic nešlo, chlapcům evidentně o všechno. Aluš bere zasloužené druhé místo v tomto otvíráku sezóny. S dotazem, co dalšího prubne, jsme pochodili takto: „Tož, já nevím, já bych už ráda prozkoumala ty Pustevny 🙂 “

Zbytek dne, po návratu domů, jsme leštili své miláčky na další první závod – Morkovský bajk!

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody 2019. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.