ČMŽO SALAŠSKÝ DRTIKOL 2018

Pro každý cyklistický klub je významná událost domácí závod. Nebylo to jinak ani u nás v sobotu 11. srpna.

Přípravy vrcholily v páteční odpoledne, kdy již tradičně začaly padat první kapy deště. Nicméně ve velkém suchu, které toto léto vládne, to nebylo ani poznat. Sobotní ráno přineslo další srážky, a my se přece jen začali obávat. Naštěstí k nám byla předpověď vlídná, a v devět hodin ráno už vykukovaly první slunečné paprsky. Bohužel počet závodníků byl o 50% nižší než minulý ročník – máme to přisuzovat počasí nebo velké náročnosti trati? Odpověď necháme na Vás.

Dětský závod, který bývá jako zpestření pro naše malé ratolesti proběhl lehce zmateně, nakonec ale vše dobře dopadlo. Vrcholem celého dne však byl start hlavního závodu ve 12:00. I když bylo závodníků méně, na čáře nechyběly zvučná jména. Jan Fojtík, Pavel Žák, Pavel Skalický, Radek Šíbl…Průběh celého závodu mohli fanoušci sledovat z první ruky hned na několika místech. Největší zájem byl o rozhlednu, kde závodníci, jedoucí trasu 62km, jeli hned třikrát.

Na krátké trase bojovali o první tři místa Jakub Zemene, Martin Duřpek a Honza Lekeš – toto pořadí udrželi až do samotného cíle. Nejlepší čas na krátké trase byl 1:20:40s. Na dlouhé trase válčil Honza Fojtík společně s Pavlem a Pavlem (rozuměj Žakynem a Skaldou). Honza Fojtík dal v druhém kole jasně najevo, že jeho forma je na vrcholu a vytvořil si náskok okolo čtyř minut. Nejasné bylo však pořadí mezi Žakynem a Skaldou. Pavel Skalický ale ukázal svou sílu v posledním výjezdu na rozhlednu, a dojel si pro druhé místo s rezervou dvou minut. Pavel Žák tedy dojíždí na třetím místě. Honza Fojtík měl vítězný čas 2:23:59s. Měli jsme ale i svého zástupce, Stanislava Mančíka, který bojuje v celkovém seriálu Karpaty Tour – jeho čas 3:02:14s – Gratujeme! 🙂 Mezi ženami tvořily první krásnou třetici Radka Pospíšilová, Lucie Skřivánková a Marina Dragan. Radčin čas byl 3:04:26s.

Jsme velmi rádi, že se vše obešlo bez velkých obtíží, přestože jsme měli poprvé zraněného závodníka. Doufáme tedy v brzké uzdravení.
Zároveň děkujeme závodníkům, že i přes nepřízeň počasí, která ale trasu nakonec vůbec neovlivnila, dorazili a nebáli se postavit na start tak náročného závodu.

V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat všem sponzorům. Bez Vašich věcných i finančních darů bychom těžko mohli připravit takový závod. Velice si toho vážíme, a věříme, že čím dál více si to uvědomují i samotní závodníci – jelikož nic není zadarmo.
Obrovský dík patří také pořadatelům – dobrovolníkům – hasičům, cyklistům, mykologům – prostě všem úžasným lidem, kteří jste nám pomohli. Nádhernou zpětnou vazbou pro nás jsou slova chvály na připravenost a organizaci celého závodu. Neměli jsme ani jednu jedinou stížnost na značení, trať či organizátory na trati. Tak tedy ještě jednou – MOC DĚKUJEME VŠEM!!

Výsledky:

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody 2017. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.