Hostýnská 50

Sobotní dopoledne o sobě sluníčko dávalo opravdu vědět. Neúprosné horko sužovalo závodníky už na startu.
Náš tým tentokrát reprezentoval Ondra Habáň(30.kat.,2:02:28), Karel Kloupar(12. kat., 1:53:41), Robert Toček(25.kat.,2:06:13) a Laďa Kolomazník(65.kat.,2:24:49).

První kopec je na této trati, která je poměrně jednodušší a technicky nenáročná, rozhodující. Závod je rychlý, jezdivý, a není o čem přemýšlet. I když Karel startoval ze zadních pozic, podařilo se mu po pár kilometrech dostat více dopředu, a stál se tak leaderem naší reprezentace 😀 Přesto, že v týdnu měl opravdu nepříjemnou potyčku s agresivním řidičem, kyčel se zdála být v pořádku. Na startujícího Jardu Kulhavého to ale nebylo 🙂 Na Trojáku čekala Alča, jakožto věrný fanoušek. Ovšem tunel a tmu před očima měli evidentně všichni.

Vzápětí za Karlem se řítil Ondra, který letos závody trošku šidí, a jel poměrně v klidu, dle tepu – závod si prostě užíval (jediný také vnímal povzbuzování) 🙂 Robča pronásledoval Ondru, a nakonec z toho byl rozdíl jen 4 minutky. Laďa si na pohodičku dojel asi o 20 minut později.

Nevyhovující ale byla situace na občerstvovacích stanicích, kde byl jen jeden člověk. Někteří tedy nedostali žádnou vodu. Za to v cíli na nás čekalo několik litrů..dobře jsme se tedy poté najedli a vyrazili po vlastní ose domů 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.