MAMUT TOUR 2018 220km

– 25.5.2018 pátek odpoledne –
„Jedeš?“
„Nevím, a Ty?“
„Nevím, pořád mě bolí to koleno.“
„Mě zase ta noha.“
„Mmm, ale je to škoda nejet, že?“

Nějak takhle vypadala debata před závodem MAMUT TOUR. A protože jsme frajeři z vesnice, hned jsme si troufli na trasu o délce 220km a 3891m. I když někteří byli lehce porouchaní, nakonec se na start postavili ve složení: Alenka Háblová, Ondra Habáň, Karel Kloupar a Staňa Mančík. Všichni jsme věděli, že dnes to bude krutá sranda.

Po vyjetí nastala poněkud zbytečně nervózní atmosféra. Neustálé brždění, a zase tlačení do pedálů. Někdy i dost nebezpečné manévry, ještě než závod opravdu začal. Naši závodníci se na sebe ale křenili a věřili, že vše zvládnou. Všichni si utahovali z Alenky, aby na ně počkala aspoň na prvním kopci. Tenhle náš usměvavý talisman kluci ale ztratili zanedlouho, ve sjezdu. Ondra, Karel i Staňa se chytli skupiny, ve které se jelo velmi dobře. Tempo bylo vyhovující stavu Ondry, který přes zuby háže těžší převod a dupe, už jen aby byl v cíli.

Kluci ani neměli ponětí, že 12minut za němi už dupe i Alenka, která (jak jsme se později dozvěděli) byla nucena dvakrát po sjezdu nahodit řetěz. Prostě Ála a její „španěl“ no, ale nakonec si kluky solidně dojížděla i přes tuhle „prekérku“. Dle jejich slov, měla štěstí, že potkala Michala Hradila z KCK, který jí dovezl ke skupině. A jsme u setkání na Grapech, bohužel ne zrovna dobrovolně tu čeká Ondra Habáň. Jeho kolenu se tempo přece jen znelíbilo, a začalo diktovat své vlastní – hořké a bolestivé. Doprovází Alču přes Grapy, kde se odpojuje nejbližší cestou na Přerov.

V předních frontách Karel zvyšuje svůj náskok nad Staňou, a začíná cítit čím dál více síly a energie. K jeho vlastní škodě, jí bylo až moc. Hlasitým zvukem o sobě dal vědět přesmyk, který se podařil Karlovi urvat. Což nás mrzí, a to opravdu hodně. Karel měl šanci na pěkné umístění. Bylo však vidět, že toto neštěstí bere s rezervou. Čekajíc na doprovodný automobil si dělal selfie a poctivě fandil projíždějícímu Staňovi a Alči. Stále s úsměvem. 🙂

Staňa držel své stálé tempo. První kilometry pro něj byly dost těžké. Nehledě na to, že má Staňa (bez urážky Staňo 🙂 ) starší kolo s převody, které by nechtěl nikdo z nás. Je to zkrátka dříč. Po 160km už mu to ale jako dřina nepřišlo. Vlastně už se mu jelo tak nějak příjemně. S klidem a přehledem si dojel pro 5.místo v kategorii s časem 7:58:10s.

Na trati svůj boj, kdy zůstává otázkou jestli s nohou nebo trasou, nevzdávala Alenka. Ta si do cíle 220-ti kilometrové trasy dojela pro 1.místo v kategorii s časem 8:13:40s.

Jsme velmi pyšní na odhodlání, psychickou i fyzickou sílu – tohle už jsou vážně nějaké kilometry. Momentálně se radujeme z úspěchů našich závodníků na tak těžké trati, ale především dáváme do kupy jak své kola, tak i těla 🙂

https://prerovsky.denik.cz/ostatni_region/prerov-ma-za-sebou-dalsi-mamuti-sportovni-vikend-20180529.html

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.