Král Zahoria 2018

I druhá květnová neděle zlákala bajkery a bajkerky k našim sousedům na Slovensko. Třetí závod série MTB Karpaty Tour se konal za krásného počasí.

Na závod vyrazil z našeho týmu Stanislav Mančík a Karel Kloupar, kteří se bránili dlouhým zpovědím. Přece jenom jsme ale ze Stani dostali pár informací v této podobě: „Start, maximální tepy, bolest, křeče, bolest, křeče, *píp* další kopec, křeče, vidím cíl, *píp* kam nás to posílají?, bolest, poslední zbytky sil, to musím dat už, snad se na to už *píp*, Božínku konečně cíl!!!“ Staňa si se startovním číslem č.4 vybojoval krásné 2.místo v kategorii s časem 2:23:36s, celkově bral 45. místo ze 143 zúčastněných. Karel se svým časem 2:16:07s odvezl 24. místo v kategorii a 25.místo celkově. Za super výkony děkujeme!! 🙂

Těžko říct jak to prožíval Karel, ale závod byl pro letošní rok nový, a ne úplně plný terénu. Hodně asfaltu, zaznívalo z úst našich dvou závodníků. Ovšem nemůžeme pořadatele a organizátory kárat. U sousedů na Slovensku panují tvrdá pravidla, co se týče cyklistů v lese, a zrovna letošní ročník došlo k menším problémům. Do budoucího ročníku věříme v posun, a držíme pěsti v komunikaci, která není vždy úplně jednoduchá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.