Olšovské okruhy 2018

Předposlední dubnová neděle přímo nabádala ke krásné projížďce. Na Olšovské okruhy se vydala závodit Alča Háblová, která si chtěla vynahradit menší pauzu po tlamce na biku.

Dá se říct, že se sebrala a odjela to prostě zkusit. Na start se postavila v konkurenci 71 závodníků, z toho 29 něžného pohlaví. Již na začátku Alča věděla, že to přijela jen zkusit a zpříjemnit si neděli. Po startu se jí ale podařilo „uviset“ starším a zkušeným matadorům, kde se poté udržela už jen se šesti ženami. Po pátém okruhu a neustálém se ohlížení už bylo jasné, že si to dnes rozdají jen ony.

V posledním okruhu ovzduším vanula maskovaná nervozita a napětí, a ty se zdály hustší a hustší. A kdo říká, že ne, tak „prej“ kecá. Blížil se poslední kilometr. A i nezkušená Alenka začala lehce panikařit. Uzavřená z obou stran ve skupině, se snažila vyprostit směrem na levou stranu, což ji nakonec chlapík vedle umožnil, i když s lehkým remcáním. Jenže, jak už jsme psali, Alča teprve sbírá zkušenosti a její spurt, který začal – prostě hodně brzy 😀 – nemohla vydržet. Přátelský slovenský cyklista s voláním „ešte je čoskoroooo“ měl pravdu :)) Velmi šikovné ženy si počkaly na příležitost a v závěru ji přespurtovaly. A to o celé tři sekundy. Přesto jsme ale neviděli zakaboněný obličej ani žádné jiné ksichty. Za trest si to střihla domů na kole, nebo za odměnu? Alča nám tvrdila, že byly stejně lepší, no nechme se překvapit třeba příště..

Alena si dojela pro 5.místo s časem 1:25:13s na 50km a 650m převýšení. Děkujeme za vynaložené úsilí 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody 2018. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.